Пошук на сайті

Біологія цвітіння сорго

Біологія цвітіння сорго
Сорго відноситься до самозапювачів з схильністю до перехресного запилення, яке в залежності від виду може становити 3,3 – 16,6%.
      Цвітіння настає через 1- 5 днів після викидання волоті. Спочатку зацвітають колоски її верхньої частини, поступово цей процес розповсюджується на нижні гілочки. З квіток, що розкрилися, майже одночасно виходять пиляки і маточки. Дозрівші  пиляки розтріскуються, пилок висипається, що сприяє перехресному запиленню. Першими розкриваються квітки плідних колосків, а потім чоловічих безплідних, які утворюють значну кількість пилку.
     Тривалість цвітіння однієї квітки 1 – 2 год, а в межах волоті – 10 – 13 днів.
     Розкриваються квітки головним чином у раннішні  ранкові години. Максимум цвітіння відмічається при температурі повітря 16 – 180С і відносній вологості 60 – 80%. При підвищених температурах і нормальній відносній вологості повітря цвітіння уповільнюється, а інколи зовсім припиняється. Зниження температури повітря, опади перед або в нічні години, рясні роси і похмура погода також затримують цвітіння волотей.

      Пилок сорго при потраплянні на приймочку маточки починає проростати майже відразу. Життєздатність пилку зберігається до 5 год. Приймочки готові до запліднення за 1 – 2 дні до цвітіння і зберігають життєздатність до 10 – 14 днів.